Ehliyet Sınav Soruları | Ehliyet | Sınav Soruları »EhliyetVakti.com

Ehliyet Sınav Soruları

Ehliyet sınav soruları çözümü ile ehliyet sınavından başarı elde etmek mümkün. Konular belirli olduğu için sınav sorularını ezberleyerek doğru yanıtları hafızanızda tutabilirsiniz. Bu amaç ile kurulan Ehliyet Vakti markamız ile tamamen ücretsiz olarak bugüne kadar ehliyet sınav soruları kapsamında çıkmış olan tüm testlere yanıtları ile birlikte ulaşabilirsiniz. Sürücü adaylarına özel olarak hazırladığımız sorularla günün her saatinde çalışabilirsiniz. Online olarak ulaşabileceğiniz sitemizde Türkiye’nin neresinde olursanız olun giriş yaparak ağır kitaplar altında ezilmeden hazırlanmanız mümkündür. Milli Eğitim Bakanlığının yapmış oldu ehliyet sınavında çıkmış soruları içeren web sitemizde aynı zamanda konu anlatımları da mevcuttur. Eksik olduğunuz konular hakkında kolay bir şekilde ders alabileceğiniz sitemizde herhangi bir ücret alınmaz. Geçmiş yıllardaki tüm ehliyet sınav soruları kapsamında oluşturduğumuz havuzumuz mobil uyumlu olması sayesinde tabletler ve cep telefonları tarafından da kolayca görüntülenebilir.

EHLİYET SINAV SORULARI
EHLİYET SINAV SORULARI

Ehliyet Sınavında Eksik Olduğunuz Konuları Kolayca Görün

Hazırladığımız soru havuzu sistemi sayesinde eksik olduğunuz konuları çok kolay bir şekilde belirleyebilir ve o konular üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Her ders için hazırladığımız özel testlerde öncelikle 10 sorudan oluşan hızlı çözüm seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Hızlı çözüm sorularında eksiklerinizi net olarak gördükten sonra gerçek sınav için deneme yapmak üzere 50 sorulu olarak hazırlanan testlerimize geçebilirsiniz. İsterseniz arada 25 sorudan oluşan sınavlarımıza da girerek kendinizi tam anlamıyla ehliyet sınavına hazırlayabilirsiniz. Hem ehliyet sınavı hem de günlük yaşamda karşınıza çıkabilecek problemler ile ilgili özel olarak seçilen sorularımız belirli bir algoritmaya göre düzenlenir. Örneğin, son 10 yıl içerisinde çıkmış olan soruları inceleyerek en çok çıkan soru tiplerini ön plana alırız.

Ehliyet Sınav Sorularında Kapsamlı Çözümler

Ehliyet sınav soruları ilk yardım, trafik, motor ve trafik adabı olmak üzere 4 farklı kategori içinde sunulur Ehliyet almak isteyenlerin başarılı bir sonuç alabilmesi için 50 sorudan minimum 35’ini doğru bir şekilde yanıtlaması ve 70 puan alması gereklidir. Özellikle kitaplarla boğuşmak istemeyen ve zamanı kısıtlı olan kişiler için son derece avantajlı olan web sitemiz üzerinden günün her saati giriş yaparak herhangi bir ücret ödemeden ehliyet sınav soruları çözebilirsiniz. Dilediğiniz kadar giriş yapıp tekrar tekrar aynı konular üzerine yoğunlaşmanız da mümkündür. Bu da basılı bir kitap üzerinde yaptığınız işaretlemelerde yanıtı silseniz dahi arka planda çıkan izlerden dolayı kendinizi yanıltmanızı engeller. PDF olarak da indirebileceğiniz ehliyet sınav soruları sayesinde ehliyet sınavının yazılı kapsamında geride kalma gibi bir durumla vedalaşabilirsiniz. Herkesin ehliyet sınavından en iyi sonucu olarak başarıya ulaşmasını sağlayan sitemizde mevcuttaki sorular Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinin tamamı için uygundur. Çünkü, bu sorular daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmıştır.

Kişiye Özel Çalışma Takvimi Oluşturarak Kazanın

Kendinize özel bir takvim oluşturarak kurduğunuz sistem üzerinden sınavlara çalışarak mutlak başarıyı yakalamanız işten bile değildir. Eksik olduğunuz konulara daha fazla ağırlık vererek bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Sınavdan bir gün önce dahi soruları çözerek ister ezberleyerek isterseniz de mantık yürüterek doğru yanıtlara ulaşabilirsiniz. Sorular ve cevap anahtarlarına tek bir tıkla ulaşabileceğiniz Ehliyet Vakti markamız dahilinde yapacağınız hazırlıklarda hiçbir ücret ödemezsiniz. Bizden aldığınız doğru yanıtlardan tatmin olmamanız durumunda konu anlatım derslerimizi ziyaret ederek eksik olduğunuz konuların uzmanlar tarafından açıklamasını izleyebilirsiniz. Ardından yeniden test çözme işlemine geçerek öğrendiğiniz konuları net bir şekilde pekiştirebilirsiniz. Ehliyet sınavında her dönem birbirine benzer sorular çıktığı için sitemiz üzerinde bulunan soruları yanıtları ile birlikte ezberleyebilirsiniz. Sınavda başarılı olmanız için çok önemli bir unsur olarak karşımıza çıkan mobil uygulamamız üzerinden de giriş yaparak bulunduğunuz her yerden benzersiz hizmetlerimize ulaşmanız mümkündür. Bu sayede evde, işte, yolculukta, tatilde, her nerede olursanız olun sorulara birkaç saniye içerisinde ulaşabilir ve bulunduğunuz her yerden yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Ehliyet Sınavı için Ders Çalışma Sistemini Kökten Değiştiriyoruz

Ders çalışma sistemini kökten bir şekilde değiştiren ve geliştiren markamız ehliyet sınavına girmek isteyen sürücü adayları için benzersiz seçenekler sunar. İki aşamadan oluşan ehliyet sınavının yazılı olan bölümünü geçtikten sonra pratik olarak sürüş testine tabi tutulursunuz. Sürüş sınavını da başarılı olarak geçtikten sonra ehliyetinizi alarak trafiğe çıkabilirsiniz. Herhangi birinin desteğine ihtiyacı olmadan trafikte sürücü olarak bulunmanın keyfini yaşamak için içinde aynı soruların bulunduğu ağır test kitaplarını çözmek zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken web sitemize tıklayarak ehliyet sınav soruları çözümüne başlamak olacak. Sınava hazırlanmak için yeterli vaktiniz yoksa direkt olarak yanıtlarıyla birlikte ezberleme yöntemini tercih edebilirsiniz. Ezber yapmak da bir nevi çalışma tekniği olduğu için ehliyetinizi aldıktan sonra öğrendiklerinizi pratiğe dökerek mutlak başarıyı yakalayabilirsiniz.

Ehliyet Sınav Soruları
Ehliyet Sınav Soruları

Sürücü Adaylarına Özel Online Sınav Sistemi

Sürücü adaylarına özel olarak hazırladığımız online sınava hazırlık sitesi olan Ehliyet Vakti ile siz de ehliyet sınavından geçeceksiniz. Trafikte sürücü olarak bulunmak aynı zamanda birçok sorumluluğu üstlenmeniz anlamına gelir. Bu nedenle teorik sınavın soruları sadece birer bilgi yağını değil, aynı zamanda günlük hayatta kullanacağınız çok önemli bilgilerdir. Bu nedenle sınava hazırlanırken sadece sınavı geçmek amaçlı değil, aynı zamanda trafik kurallarını ve gerekli olan ilk yardım bilgileri de dahil olmak üzere verileri tam olarak özümsemelisiniz. Konuları pekiştirmek için tercih edeceğiniz ehliyet sınav soruları çözme işlemleri sayesinde teorik sınavdan başarılı bir şekilde çıkmanız mümkün hale gelecektir. Teorik ehliyet sınavına girmeden önce kayıtlı bulunduğunuz sürücü kursundan sınav giriş belgenizi alarak sınavda yanınızda bulundurmayı unutmamalısınız. Bunun yanı sıra pasaport veya nüfus kağıdı gibi resmi kimlik belgenizi de yanınıza almalısınız. Not, hesap makinesi veya cep telefonu gibi araçların sınava sokulmasının yasak olduğunu unutmamalısınız. Tüm bunlar sınavınızın geçersiz sayılmasına sebep olabilecek etkenler arasındadır. Sınava tam kapsamlı olarak günler boyunca hazırlandıktan sonra geçersiz sayılmasını istemezsiniz.

Eksiklerinizi Kolay Bir Şekilde Tamamlayın

Teorik sınavı ilk defasında geçememişseniz ikinci kez eksik olduğunuz konular hakkında yoğunlaşarak eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Trafik, motor, ilk yardım gibi konularda deneme sınavları çözebileceğiniz ve yüzlerce soruya ulaşabileceğiniz web sitemizde ders notlarına ulaşarak edindiğiniz bilgilerde bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Soruların hemen altında yer alan yanıtlar ile hem görsel hafızanızı destekleyecek hem de bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlayacaksınız. Çıkmış ehliyet sınav soruları çözerek trafikte yetkin bir sürücü olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Tüm sınıfların tek bir sınava girerek puanlandığı ehliyet sınavında benzer sorular sorulur. Bu nedenle her ehliyet sınıfı için tercih edebileceğiniz Ehliyet Vakti ile sizin için arz ettiğimiz avantajlardan faydalanabilirsiniz. Trafik, ilk yardım, motor ve trafik adabı gibi alanlarda puan katsayısı olmadığı için her soru sizin için aynı puanı getirecektir. Bu nedenle her konuya aynı önemi vererek derslerinize çalışmayı ve testleri çözmeyi unutmamalısınız. Doğru yanıtladığınız her soruyu 2 ile çarparak 100 tam puan üzerinden değerlendirebilirsiniz. 34 doğru yapmanız durumunda sınavdan kalacağınızı, geçiş puanı olan 70’i elde etmek için en az 35 doğru yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Hatalı veya eksik sorulara maruz kalmamak için web sitemizi tercih ederek başarılı bir ehliyet sınavı süreci geçirmek sizin de hakkınız.